Ukončila sa druhá veľká rekonštrukcia kultúrného domu

Po dlhých rokoch čakania sa v roku 2018 začalo s renováciou priestorov v kultúrnom dome v Budulove za podpory vedenia mesta a mestského zastupiteľstva. Suma 50 000 € zahŕňala výdavky spojené s výmenou okien a dverí, kompletnou rekonštrukciou toaliet, odkvapového systému a strechy.

V renovácii sa pokračovalo aj začiatkom roka 2019, počas ktorej Mestské kultúrne stredisko zabezpečilo výmenu vchodových dverí a renováciu parkiet vo veľkej sále, inštaláciu vertikálnych žalúzií, kompletnú výmenu lustrov a svietidiel a vynovili sa kancelárie na poschodí. Následne sa počas letných prázdnin uložila nová dlažba na chodbe na prízemí a vymaľovali vnútorné priestory. Takto sme sa pripravili na slávnostnú udalosť odhalenia erbu mestskej časti Budulov a obľúbenej ochutnávky vín s názvom Vinalia, ktoré sa konali 20. Septembra 2019.

Po viac ako 40-tich rokoch sa obyvatelia mestskej časti Budulov dočkali priestorov , ktoré sa stali dôstojným miestom pre kultúrno-spoločenský život. Myslíme si, že mesto Moldava nad Bodvou a mestské kultúrne stredisko je právom hrdé na zrenovovaný kultúrny dom v Budulove.